Korrik 31, 2022 09:01 Europe/Tirane
  • Tërmet 3.2 ballë në Ferizaj të Kosovës, ndihet edhe në Prishtinë

Rreth 33 minuta më parë, një lëkundje e lehtë tërmeti 3.2 ballë është ndier 18 km në jug të Ferizajt në Kosovë, ditë e diel, 31 korrik 2022, ora 8:28. Tërmeti me magnitudë të lehtë 3.2 ballë goditi në thellësinë 2 km.

Epiqendra ishte komuna e kaçanikut.

 

Lëkundja ishte e lehtë dhe u ndje edhe në Prizren, Prishtnë dhe madje edhe në Maqedoninë e Veriut, në katër qytete./Syri