Shtator 16, 2022 13:44 Europe/Tirane
  • Dy lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Greqi. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në zonën detare, nëntë kilometra në lindje, në verilindje të Kato Achaia.

Më herët, në orën 15:58, një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur 26 kilometra në jugperëndim të Pirgos, në zonën detare midis Ilisë dhe Zakinthos./Syri