Tetor 13, 2021 13:16 Europe/Tirane
  • Stabilitet i përkohshëm i motit në territorin e Shqipërisë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë duke kushtëzuar stabilitet të përkohshëm të motit në territorin e Shqipërisë.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim duke u pasuar nga reshje shiu pasdite . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.    

Temperaturat:

Zona malore        5/13°CZona e ulët          14/19°CZona bregdetare  15/21°C

Kosova, e mërkurë, 13 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira dhe me mjegull. Era do të jetë me drejtim Veri- Lindje 8 m/sek. Temperaturat në ekstremet e tyre do të luhaten 5°C në mëngjes ndërsa në mesditë deri në 13°C .

E enjte, 14 tetor 2021

Moti do të jetë me vranësira deri të dendura dhe reshje shiu dhe bore në Jug-lindje dhe veri-lindje . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,0 deri në 2.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.    

Temperaturat:

Zona malore        2/84°CZona e ulët          12/17°CZona bregdetare  14/18°C/Sipas RTSH