Janar 13, 2022 07:03 Europe/Tirane
  •  Protesta masive, shihni ‘lumin’ e njerëzve më 8 janar

Pas protestës masive të 8 janarit, mediat prestigjioze ndërkombëtare raportuan se mijëra njerëz ishin mbledhur përpara selisë së Partisë Demokratike. Megjithatë, në mënyrë qesharake, mediat e Edi Ramës dhe Lulzim Bashës nisën të flasin për qindra të pranishëm në protestë.

Madje përpjekja për të treguar se Berisha nuk ka mbështetës, u reflektua edhe në intervistën e zyrtarit amerikan të DASH, Gabriel Escobar. Ky i fundit u detyrua të pranojë se Berisha ka përkrahje masive./Syri