Janar 25, 2023 08:28 Europe/Tirane
  • Moti sot dhe parashikimi për nesër, 25-26 janar 2023

Presioni i lartë atmofserik dhe rrymat ajrore kontinentale po dominojnë europën verilidndore duke sjellë përmirërsim të pjes'shëm të motit në vendin tonë.

E mërkurë, 25 janar 2023

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me  reshje shiu  shiun në jug-lindje të izoluara pasdite. Era do të jetë me drjetim Veri-lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     2/6°CZona e ulët         7/15°CZona bregdetare 8/14°C

Kosova, e mërkurë 25 janar 2023

Moti do të jetë me vranësira dhe bore . Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 15 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 1 C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rënie 4°C - 5°C .

E enjte, 26 janar 2023

Moti do të jetë me  vranësira të dendura reshje shiu në jgu dhe reshje bore intesive në jgulindje verilindje. Era do të jetë me drjetim Veri-lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     -1/3°CZona e ulët         4/12°CZona bregdetare 7/13°C/ Sipas RTSH

/syri/